Jak zapewnić sobie elegancki makijaż?

Wyraziste, mocno podkreślone oczy mogą być wyjątkowo pięknym elementem twarzy i dodawać uroku każdej pani. Warto jednak zostawić taki makijaż tylko na wieczór. Codzienny make up powinien być dość dyskretny, nawet jeśli nie trzeba przejmować się zasadami takimi jak dress code – akurat tak zasada obowiązuje każdego.

Stonowane kolory

Kiedy chce się subtelnie podkreślić urodę, na przykład wybierając się do pracy, najlepiej będzie postawić na subtelne, jasne kolory. Nie trzeba przy tym rezygnować z żadnego kosmetyku, na przykład cieni do powiek, różu czy nawet kredki – ale wszystko powinno być w delikatniejszej wersji. Jak cienie do powiek, to w jasnych, niekrzyczących kolorach, jak róż, to także w delikatnym odcieniu i nakładany bardzo oszczędnie. To samo dotyczy tuszy. Tusze dający mocny, teatralny efekt pogrubienia i zagęszczenia rzęs należy pozostawić na wieczór, a na dzień wybrać mascarę, która tylko nieznacznie przyciemni rzęsy oraz doda im uroku poprzez lekkie wydłużenie i zagęszczenie. Blondynki mogą przy tym wybierać brązowy tusz, który będzie mniej rzucał się w oczy niż czarny.

http://www.cocolita.pl/cienie-do-powiek

Wskazany umiar

Wiele kobiet ma tendencje do przesady w zakresie używania kosmetyków. Sklejone tuszem rzęsy, gruba warstwa szminki i podkładu tymczasem nie wyglądają elegancko ani nie dodają urody, nigdy, a tym bardziej nie w pełni dnia, w dziennym świetle. Wówczas jeszcze lepiej widać wszelkie makijażowe wpadki, warto więc uświadomić sobie, że im mniej użyje się kosmetyków do makijażu, tym lepiej. Zbyt grube warstwy dadzą efekt odwrotny do zamierzonego, a przy tym dadzą tandetny wygląd, tego zaś chyba większość kobiet woli uniknąć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *