Korektor pod oczy

korektor-pod-oczy-muaJeśli istnieje kosmetyk, bez którego kobieta nie wyobraża sobie życia, jest nim korektor pod oczy. A jak wybrać odpowiedni? Nie jest to sprawa prosta. Przyjrzyjmy się tej kwestii bliżej.

Jaki korektor pod oczy warto wybrać?
Przede wszystkim musimy pamiętać, że po czasie korektor pod oczy się utlenia i w kontakcie z naszą skórą zmienia swój kolor, dlatego podczas wyboru korektora warto przetestować na skórze kilka zbliżonych do siebie odcieni. Najlepiej zrobić to przy pomocy testera na miejscu w drogerii czy perfumerii, by mieć pewność, że wybrało się właściwy kosmetyk.

Bardzo ważne podczas wyboru odcienia jest odpowiednie światło, dlatego wybierzmy się do drogerii w środku dnia i obejrzyjmy odcień do światła dziennego (nie sztucznego!). Wybierzmy sobie dwa odcienie korektora, które według nas najbardziej pasują do naszej karnacji. Nałóżmy jeden ocień pod jedno oko, drugi pod drugie. Odczekajmy dwie, trzy minuty, a następnie sprawdźmy, jak zmieniły się kolory korektorów pod oczy po upływie tego czasu. Następnie wybierzmy odcień jaśniejszy. W razie czego zawsze możemy go odrobinę przyciemnić pudrem brązującym, natomiast z za ciemnym korektorem nie jesteśmy w stanie za wiele zrobić.

Unikajmy korektorów kryjących, które są ciężkie i wysuszają skórę powodując zmarszczki. Wybierajmy „anticernes”, czyli te lżejsze na ukrywanie cieni.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *